Czytnik kreskowy jak dobrać najlepsze do naszej firmy?

Czytnik kodów kreskowych w ostatnim czasie stał się bardzo powszechnym narzędziem. Służy on do przechowywania danych z kodów kreskowych. Jest on powszechnie wykorzystywany w supermarketach, markach, bibliotekach, lecz także w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy podzielić na na posiadające kabel lub bezprzewodowe. Natomiast czytanie informacji możliwe jest na 2 rodzaje:

  • diodowe – w tym przypadku narzędzie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został zaczytany należy położyć go jak najbliżej czytnika. Wiele kobiet uważa, to za wielką minus i chce kupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich przewagą jest na pewno mała cena i wytrzymała konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa pokazuje stosuje się tutaj laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a następnie przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Ważną korzyścią jest tutaj możliwościowy skanowania kodów kreskowych z wielkich odległości i pod innym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach potrafią być również jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze bardziej wrażliwy na zniszczenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy lub bezprzewodowy jaki kupić? Wszystko tutaj uzależnione jest w którym środowisku pracujemy. Jeżeli działamy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on ograniczał nam pracy, bo i tak przecież cały czas jest przy kasie. Potrafimy je spotkać w kasach samoobsługowych.

Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Używane są często w marketach przy kasach. Należy przesunąć po nich towar, aby kod kreskowy został poprawnie zaczytany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest prawdopodobnie najbardziej rozpowszechniony i w kilkunastu dziedzinach niezastąpiony. Działa on na zasadzie połączenia bluetooth. Ma doskonale wyprofilowaną rączkę pod którą jest intuicyjny przycisk. Są one droższe ale o wiele bardziej funkcjonalne od czytników przewodowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest czytnik kreskowy https://aidc.com.pl/czytniki-kodow/3 pierścieniowy lub nakładowy. Poświęcony jest on zasadniczo dla kobiet, jakie pragną mieć dwie ręce wolne, a trzymanie ekstra skanera wydłuża czas pracy. Więc taki czytnik kodów kreskowych doskonale sprawdzą się w składach. najlepiej zaawansowane czytniki kodów kreskowych to zapewne przemysłowe. Są one solidne i odporne na małe temperatury. Potrafią zeskanować kody kreskowe, jakie są nie za bardzo czyste lub w ciemny oświetleniu. Jeżeli planujemy zakupić czytnik kreskowy winniśmy zadać sobie zapytanie jak często będziemy go używać. Jeśli pracownik musi przemieszczać się po biurze winien posiadać oczywiście czytnik bez kabla. Jednak tutaj należy zwrócić uwagę na częstość skanowania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W przypadku skanowania stałego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na wykorzystanie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Zatem w tym przypadku doskonałym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem dodatkowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo występują dwa typy:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i zapisanie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy posiadać specjalną aplikację, która zapewnia odczyt. Jest ona dodawana do zestawu przez producenta.