Jak wybrać dla naszej marki kolektory danych terminale, w kuszących cenach.

Kolektor danych Android to akcesorium, które posiada ekran, klawiaturę i czytnik kodów kreskowych. Popularnie określane jest również terminalem mobilnym. Znamy jak w teraźniejszych czasach taki kolektor danych jest niezastąpiony w halach lub supermarketach. Bez niego produkcja trwałaby o wiele dłużej i dla wielu kobiet byłaby skomplikowana. Kolektory danych terminale dzięki wbudowanej pamięci zdołają one zliczać dane, zapisywać etykiety, filtrować towary wedle wskazanych wytycznych. Niejednokrotnie jest używany do poszukiwania stanów hurtowych. Pewnie nawet nie rozumiecie, ale często jeśli sprzedający nie wie czy dany towar jest dostępny np. buty potrafi on ustalić szybko w supermarkecie lub dany towar jest na składzie w obecności klienta. Na pewno spotkaliście się z tym urządzeniem nawet o tymże nie wiedząc.

Kolektor danych mają zwykle swój system operacyjny a kolektor danych Android to tak nazywane terminale mobile. Do Androida zwykle możemy podpiąć specjalne oprogramowanie magazynowe. Jakie wybrać kolektory danych terminale? Należy zwrócić uwagę na system operacyjny. Kolektor danych Android cechuje się dokładnym interfejsem i przyjemnym sposobem przemieszczania się dla odbiorcy. Jest on też sponsorowany przez producenta, dlatego wszystkie problemy są zawsze prędko rozwiązywane. Możemy nabyć kolektor danych z różnorodnym zasięgiem lasera:
kolektor danych Android ze powszechnym zasięgiem ma on do 1,9 metra. Sprawdza się doskonale przy swoistego rodzaju inwentaryzacjach. kolektory danych terminale krótkiego zasięgu, ma on 0,5 metra. Powszechnie używane są do pracy z niewielkich odległości jak rejestracja pacjentów lub okresu pracy. Wolno nimi czytać kody kreskowe oraz RFID kolektor danych dalekiego zasięgu do 10 metrów i bardzo dalekiego zasięgu powyżej 10 metrów. Wykorzystywane są w halach magazynowych do ochrony przepływu materiałów czy np. do monitoringu produkcji. Innym ważnym aspektem jest wielkość wyświetlacza. Zwykle ma on od 4-5 cali, ale przy korzystaniu z niego sporadycznie możemy kupić kolektory danych terminale z mniejszym wyświetlaczem. Najbardziej powszechnymi są:

  • kolektor danych tekstowe
  • kolektor danych Android PDA – są one znaczniej rozbudowane, są kolorowy interfejs. Są stosowane ze powodu na swoją odporność przez fachowców czy robotników.
  • kolektory danych terminale przemysłowe – są one trwałe ich kluczowym przeznaczeniem są magazyny i centra logistyczne. Są bardzo solidne na pył czy wilgoć i dostosowane do pracy poprzez bardzo długi okres.

Kolektor danych Android a pojemność baterii? To szczególnie ważny aspekt, na który niewiele z nas zwraca uwagę. Przy zakupie powinniśmy patrzeć na parametr zaprezentowanej w mAh. Bardzo interesująca praca w wybranych kolektorach to tzw Hot plugging , który umożliwi wymianę baterii w czasie pracy. Skoro mamy zamiar kupić kolektory danych terminale możemy zwrócić uwagę na drugie akcesoria:

  • Moduł GPS
  • Aplikacje do śledzenia kolektora za pomocą bluetooth
  • ładowarkę do auta
  • kable i przejściówki

Kolektor danych to narzędzie potrzebne w każdym sklepie lub magazynie. Zatem przed zakupem powinniśmy dobrze ustalić parametry które powinno posiadać.